Site Haritasıİstek ve Öneri Formu
HABERLER
Hastanemizden Duyurular
ETKİNLİK TAKVİMİ
Haberler
Bir Can, Organ Bekleyen 5 Hastaya Umut Oldu...
Okunma: 736   
Haber Tarih: 22.02.2018    15:28   

Bir Can, Organ Bekleyen 5 Hastaya Umut Oldu...


Nevşehir de iki gün önce Devlet Hastanesi Acil Servisine getirilen 61 yaşındaki Hasan Sait K. burada yapılan ilk müdahalenin ardından,  3. Basamak Yoğun Bakım Servisine müşahede altına alındı tedavi sürerken beyin ölümü gerçekleşti.

Hastane Organ ve Doku Nakli Koordinatörü Şenay Karakuş Taşkın, Hasan Sait.K’nın yakınları ile görüşüp organ bağışı yapılmasını önerdi. Ailenin olumlu yanıtının ardından organ bağış merkezi ile irtibat kurularak organ nakli olacak uygun kişiler tespit edildi, organlarının alınması için harekete geçildi.

Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesin den gelen Transplantasyon Ekipleri Karaciğer ve Böbreklerini,  Nevşehir Devlet Hastane Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Yakup Çevik de Kornealarını çıkardı. Toplam 4 saat süren operasyondan sonra Karaciğeri, iki Böbreği ve iki Korneası özel kutulara konularak organ nakli bekleyen 5 ayrı hastaya nakledilmek üzere Karayolu ile Özel V.İ.P araçla Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesine ulaştırıldı.


Konu İle İlgili İl Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay şunları kaydetti: “ Bu yılın ilk organ bağışı oldu, Türkiye'de 30 bin insanın organ ve doku beklediğini belirtti. Birçoğu organ ve dokuları beklerken hayatlarını kaybediyor. İnsanların son çaresi organ nakli olabilmelerinde. Bu ailemizin yaptığı onurlu davranışta da 5 insanımız yeni bir umut, yeni bir hayat şansı kazandı. Buradan bütün aileye Allah'tan sabır dilerken merhuma da rahmet diliyoruz. Organ nakli sürecinde emeği geçen Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesi Transplantasyon (Organ Nakli) ekibine, Ameliyat Ekibine, Göz Hastalıkları Uzmanımıza ve Organ ve Doku Nakli Koordinatörümüz olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi. 
Diğer Haber Başlıkları
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Kurumlar
T.C. Sağlık Bakanlığı
Türkiye Kamu Hast. Kurumu
Nevşehir Valiliği
Nevşehir Belediyesi
Nevşehir Üniversitesi
Nevşehir Sağlık İl Müdürlüğü
Kurumlar
Nevşehir Halk Sağlığı İl Müdürlüğü
Nevşehir Kamu Hastaneleri Birliği
Nevşehir Devlet Hastanesi
Ürgüp Devlet Hastanesi
Nevşehir Ağız ve Diş Sağ. Merk.
Kozaklı Fizik Tedavi Hastanesi
Önemli Linkler
MHRS Randevu
Hastane Laboratuvar Sonucu
BİMER
E - Nabız
E Bodro
Kurumsal E Posta
Kurumlar
Sağlık Bakanlığı E Posta Sistemi
Sağlık Bakanlığı Bilgi Edinme
Sağlıkta Buluşma Noktası
+90 384 228 50 50
MESAJ
Nevşehir Devlet Hastanesi
Copyright ©2015 Web Tasarım medyatör