Site Haritasıİstek ve Öneri Formu
C Skopi Cihazı
Hastanemizden Duyurular
ETKİNLİK TAKVİMİ
C Skopi Cihazı

 Birinci neden daha uzun ömürlü röntgen tüpü ve daha kullanışlı olması gibi görünse de sağladığı diğer avantajlarla döner anodlu c kollu sistemler vazgeçilmez teknoloji ürünüdür.

Günümüzde kullanılan C Kollu Röntgen (Skopi) sistemlerinde bulunan röntgen tüpünün malesef belli bir ısınma kapasitesi vardır. Bu ısı kapajitesi HU (Heat Unit), KHU(Kilo Heat Unit) veya KJ (Kilo Joule) cinsinden ifade edilmektedir. Günümüz piyasasında bulunan cihazların büyük bir kısmında ısınma kapasitesi 50.000HU civarındadır. Ancak C kollu sistemler hastane ameliyathane koşullarında sık kullanıldığı için tüp 50.000HU seviyesine geldiği anda cihazlar kendini blokaja alarak kapatırlar. Tabi bu durum ameliyat esnasında kimsenin karşılaşmak istediği bir durum olmadığı için Döner Anodlu röntgen sistemlerinde ısınma kapasitesi 250.000HU - 300.000HU arasında olduğundan sabit anodlu cihazlara göre yaklaşık 6 kat daha fazla bir kullanma ömrü bulunur.

 Ayrıca Döner Anodlu cihazlarda röntgen tüpü dönerek kendini soğuttuğu ve hareket ettiği için tüpün kullanım ömrü de sabit anotlu cihazlara göre çok uzundur. Copyright 2012 - Vega Group - Tüm Hakkı Saklıdır

v Tercih edilmesi gereken en önemli noktalardan bir diğeri ise, cihazda kullanılabilecek floroskopi moddlarının fazla olmasıdır. Normal Floroskopi modu normal kullanımda ihtiyaçları karşılarken, uzun süreli daha düşük doz imkanı veren Multi Floroskopi modu, diğer taraftan bir noktada mükemmel netlikte görüntüleme teknolojisi sağlayan Snap Shoot floroskopi modu ve istenildiğinde yüksek doz verebilecek Boost mod da teknolojinin verdiği imkanları üst düzeyde kullanmaya imkan vermektedir.

 Unutulmamalıdır ki C kollu röntgen sistemleri röntgen teknolojisinin temeli olan kV(kilo volt) ve mA (mili amper) faktörlerini kullanmaktadır. Bu nedenle cihazlarda kullanılan gerilimin 40 - 120 kV'da kullanılabilmesi bize üst sınırlara çıkarken uzun, güvenli ve problem yaşamadan bir kullanım sağlamaktadır.

 Döner Anodlu röntgen sistemlerinin jeneratör güçleri, kullanılan teknolojinin kalitesi ve imkanlarını belirlemektedir. Jeneratör güçleri kW(kilo watt) cinsinden ifade edilmektedir. Döner anodlu bir sistemde en az 10kW güçte bir jeneratör seçmek bu cihazları çok daha fazla tercih etmemize neden olmaktadır. Copyright 2012 - Vega Group - Tüm Hakkı Saklıdır

Türkiye'de özellikle belli bölgelerde hastaların kilosu değişkenlik göstermektedir. Özellikle obezite hastalarda sabit anodlu hastalarda çok iyi bir görüntü alamamanın en büyük nedenleri arasında mAs(mili amper x saniye) faktör üst sınırının 100mAs gücünde olmasıdır. Neyse ki bazı Döner Anodlu cihazlarda 500mAs değerine ulaşılabilmektedir.


Kurumlar
T.C. Sağlık Bakanlığı
Türkiye Kamu Hast. Kurumu
Nevşehir Valiliği
Nevşehir Belediyesi
Nevşehir Üniversitesi
Nevşehir Sağlık İl Müdürlüğü
Kurumlar
Nevşehir Halk Sağlığı İl Müdürlüğü
Nevşehir Kamu Hastaneleri Birliği
Nevşehir Devlet Hastanesi
Ürgüp Devlet Hastanesi
Nevşehir Ağız ve Diş Sağ. Merk.
Kozaklı Fizik Tedavi Hastanesi
Önemli Linkler
MHRS Randevu
Hastane Laboratuvar Sonucu
BİMER
E - Nabız
E Bodro
Kurumsal E Posta
Kurumlar
Sağlık Bakanlığı E Posta Sistemi
Sağlık Bakanlığı Bilgi Edinme
Sağlıkta Buluşma Noktası
+90 384 228 50 50
MESAJ
Nevşehir Devlet Hastanesi
Copyright ©2015 Web Tasarım medyatör